Kuumpresstrükk ehk transfertrükk
Mis on kuumpresstrükk?
Kuumpresstrükk on trükimeetod, mille puhul kujutis trükitakse esmalt peegelpildis 2-kihilisele termosiirdekilele ja seejärel pressitakse kuumuse ja surve abil tootele. Kuumpresstrükk sobib eriti hästi reklaamrõivastele, näiteks spordiriietele, millel tihti on palju erinevaid logosid ja kujundeid. Samuti on see soodsaim trükiviis üksikute esemete ja väikeste partiide korral, sest trükiettevalmistus on lihtsam kui näiteks siiditrüki puhul. Arvestama siiski peab, et kuumpresstrükis ei saa trükkida imeväikesi detaile.
Kuumpresstrükki nimetatakse vahel ka siirdetrükiks või transfertrükiks (ingl. k. thermal transfer printing).
Kuumpresstrükiks kasutatavate termosiirdekilede värvivalik on suur. Leidub erinevaid efektkilesid: helkivad, sädelevad, kulla- ja hõbedakarva. Ka helkurtrükk on oma olemuselt kuumpresstrükk!
Kuumpresstrükiga esemete pesemistemperatuur on 40-9ﹾ0C, sõltuvalt toote materjalist ja ka kasutatavast termosiirdekilest.
Millised tooted on transfertrükiks sobivad?
Transfertrükk ehk kuumpresstrükk sobib eelkõige sünteetilisest materjalist tekstiiltoodetele, tööriietele ja spordirõivastele. Aga ka näiteks kottidele, mütsidele, käepaeltele. Oluline on, et presslauda oleks võimalik asetada voodri vahele ja takistuseks ei saaks pandlad, trukid jmt.
Parimad tooted, millele saab teha kuumpresstrükki:
- nokamütsid
- mütsid
- piknikutekid
- t-särgid
- joped
- pusad
- polosärgid
- käepaelad
- kaelapaelad
- põlled
- pajalapid
- torusallid
- hiirematid
- seljakotid
- ostukotid
- reisikotid
Nõuded kujundusfailidele:
Transfertrüki ettevalmistamiseks palume esitada failid vektorgraafikas, sobivad laiendid on: .cdr, .ai, .eps, .pdf, .svg.
Tekstid peavad olema kurvitud (vektoriseeritud) ja värvid määratud Pantone (PMS) värvikaardi alusel.
Kui teil ei ole sobivat vektorfaili, siis ärge heituge, meie kujundaja aitab muuta teie logo või pildi trükikõlbulikuks, kuna see on aga aja- ning töömahukas, siis lisandub tellimusele kujundustasu.
Vaadake ka: