LAI VALIK REKLAAMKINGITUSI

Kõik reklaamteenused ühest kohast - mugav, kiire ning professionaalseim teenindus

Digitrükk ehk digitaalne trükk tekstiilile

Digitrüki tehnoloogia

Viimati uuendatud 22.04.2021.

Digitaalne trükk ehk DTG printimine on tänapäevane trükitehnoloogia: digitaalse kujutise kandmine otse tootele tindiprinteri abil. Digitrükk sobib hästi erinevatele materjalidele: paberile, kartongile, kilele, klaasile, keraamikale, kleepmaterjalidele, plastikule ning suurepäraselt tekstiilile.

Digitrükk võimaldab teostada kujundusi, mis on traditsioonilistele trükimeetoditele liiga keerulised, trükitavad kujutised võivad olla väga kirjud ja detailirohked. Tegemist on soodsaima trükimeetodiga üksikeksemplaride ja väikeste koguste puhul, sest ära jäävad trükiettevalmistuskulud – vaja on ainult sobivas formaadis kujutist või pilti, mis saadetakse arvutist otse printerisse. Digitrüki eeliseks on ka see, et trükiseid on võimalik personaliseerida, näiteks võib lisaks ettevõtte logole või ühisele kujunduselemendile trükkida igale t-särgile eraldi kandja nime. 

Kui fail on trükkimiseks seadistatud, siis asetatatakse toode printerisse spetsiaalsele alusele. Kuna trükipea tootega kokku ei puutu, vaid pritsib tindi trükitavale pinnale väikese vahemaa tagant, siis saab trükkida kujundust erinevalt siiditrükist ka üle taskute, õmbluste ja tõmblukkude, printimist ei sega ka vooder, samuti paks või mitmekihiline kangas, sest trükipea kaugust alusplaadi pinnast saab reguleerida. Kuna printeri tindid on läbipaistvad, siis värviliste kangaste puhul tuleb kõigepealt trükkida alla valge kiht ja alles selle peale värviline kujutis, et värvitoonid õiged saaksid. Seetõttu on värvilisele kangale printimine pisut kallim. 

Tooted kuivatatakse tunnelahjus, kus värv kinnitub ja saavutab pesu- ja kulumiskindluse.

Brother GT-3 printer võimaldab digitaalselt trükkida kujutise kangale veebaasiliste värvidega, mis teeb selle meetodi loodussäästlikuks ja sobivaks ka lasteriiete puhul. 

Trükiala maksimummõõt on: 355 x 406 mm.

Millistele tekstiiltoodetele digitaalne trükk sobib?

Digitrükk (Digital textile printing) sobib praktiliselt kõikidele tekstiiltoodete kategooriatele, mille kanga koostis on 100% puuvill või puuvillasegu kuni 50%-lise kunstmaterjali sisaldusega (Parima tulemuse saavutame materjalidega 100% puuvill või kuni 20 % polüester või teised kunstmaterjalid):

Nõuded kujundusfailidele

Sobivad failid on laiendiga .png, 1:1 mõõdus, resolutsioon 300 ppi. 

Digiprinteriga trükitakse CMYK + valge värviga kokku läbi 4 värvi tumedatele pindadele, resolutsiooniga 600 dpi või 1200 dpi ja valgetele pindadele CMYK-värvidega läbi 4 värvi, resolutsiooniga 600 dpi või 1200 dpi. 

Digitaalne trükk hinnad.Digitrükk valgele kangaleKOGUSSUURUS KUNI A5SUURUS KUNI A4
SUURUS KUNI A3
1-106,40 €/tk+km10,60 €/tk+km11,40 €/tk+km
11-245,20 €/tk+km9,00 €/tk+km10,60 €/tk+km
25-504,40 €/tk+km8,40 €/tk+km9,80 €/tk+km
Suurtematel kogustel küsige personaalset pakkumist. Ostes reklaamtooted koos trükiga Logotradest kehtivad soodsamad hinnad.

Trükifailide ettevalmistus tasu on 20 €+km ( ei kehti kordustööde puhul).

Kujundustööd 30-40 €/tund+km, kui sobiv fail puudub.

Ühe töö miinimutasu on 25 €+km 


Digitrükk värvilisele kangaleKOGUSDIGITRÜKI SUURUS KUNI A5DIGITRÜKI SUURUS KUNI A4DIGITRÜKI SUURUS KUNI A3
1-109,00 €/tk+km12,40 €/tk+km16,00 €/tk+km
11-248,00 €/tk+km11,40 €/tk+km15,00 €/tk+km
25-507,40 €/tk+km10,40 €/tk+km13,80 €/tk+km


Suurtematel kogustel küsige personaalset pakkumist. Ostes reklaamtooted koos trükiga Logotradest kehtivad soodsamad hinnad.


Digitaalse trüki failide ettevalmistus tasu on 20 €+km ( ei kehti kordustööde puhul).

Logo, sümboolika, pildi või sõnumi kujundustööd 30-40 €/tund+km, kui sobiv fail puudub.

Ühe töö miinimutasu on 25 €+km 


Kuidas digitrükki Logotrade´i kodulehel tellida?

Digitrüki hinda tekstiiltoodetele on lihtne arvutada meie veebilehel hinnakalkulaatoriga. Digitrüki hinna sisse on juba arvestatud failide ettevalmistus, hindu on võimalik vaadata meie kodulehel koos käibemaksuga või ilma.

Valige sobiv puuvillane tekstiiltoode ja sisestage soovitud kogus. Vajutage ikooni "Arvuta hind" ja lisage linnuke, klikkides kastile "Soovin tootele oma logo". Peale seda avaneb teil võimalus tekstiiltootele lisada soovitud "Logo 1" või "Logo 2" (näiteks kui soovite T-särgile digitaalset trükki kahte erinevasse kohta maksimaalselt A4 suuruses, siis on teil võimalus automaatselt arvutada digitrüki hind, valides esimesest Logo 1 tulbast "Digitrükk" ja kõrvalolevasse tulpa sisestada "max A4" ning korrata sedasama tegevust tulbas Logo 2 ning kohe kuvatakse kogumaksumus ilma käibemaksuta.

Koos käibemaksuga hindasid on teil võimalik näha, kui üleval paremas nurgas klikite ikoonile "Kuvatud hinnad on ilma käibemaksuta", peale mida vahetab meie koduleht automaatselt toote- ja trükihinnad ning lisab hindadele käibemaksu. Üleval paremas nurgas on aga ikoon "Kuvatud hinnad on koos käibemaksuga". 

Firmatekstiili, reklaamrõivaid ja reklaamriideid on võimalik trükkida nii Eestis kui ka meie Euroopa partnerite trükikodades.

Suuremate koguste puhul on Tallinnas digitrükile heaks alternatiiviks siiditrükk t-särkidele ja vihmavarjudele