LAI VALIK REKLAAMKINGITUSI

Kõik reklaamteenused ühest kohast - mugav, kiire ning professionaalseim teenindus

Siiditrükk

Siiditrüki tehnoloogia

Viimati uuendatud 18.01.2022

Siiditrükk (ingl.k. silk screen printing) on üks levinuimaid trükitehnoloogiaid maailmas, kuna tulemus on vastupidav ja efektne ning teostada saab väga keerukaid ja detailseid kujundusi. Trükkida on võimalik nii tekstiiltoodetele kui ka teistele tasapinnalistele materjalidele.Trükitav kujutis kantakse pinnale, kasutades võrkmaterjali. Siiditrüki sünnimaal Hiinas kasutati võrguna siidi, kuid tänapäeval on kasutusel polüestervõrgud. Metallraami peale pingutatud võrgule kantakse valgustundliku emulsiooni abil trükitav kujutis. Trükivalmis raamid seadistatakse trükikarussellile – iga värv kantakse trükilauale kinnitatud tootele eraldi. Soovitud logo või kujutis kaetakse paksu värvikihiga, mis surutakse läbi võrgu raakliga. Värv kuivab ja kinnistub esemele kuivatustunnelis (särkide puhul u +160C juures) või lihtsalt õhu käes (paberist toodete puhul). Siiditrüki ettevalmistuskulud (matriitsi tegemine ja mitmevärvilise trüki puhul lisanduv trükivärvide üksteise suhtes paikaseadistamine) muudavad selle trükimeetodi kulukaks, kui on tarvis trükkida ainult mõned esemed, kuid suuremate koguste puhul on tegemist soodsaima trükimeetodiga, eriti juhul, kui ühesuguseid tooteid on vaja kümneid, sadu või isegi tuhandeid. 

Siiditrükk Eesti Energia logoga poekotil  Siiditrükk värviline logo kokkupandaval vihmavarjul, mis on musta värvi T särgi trükk Olybet logoga

Millistele toodetele siiditrükk sobib?

Kvaliteetne siiditrükk sobib eriti hästi igasugustele firmatekstiilitoodetele:

Siiditrüki meetodil on võimalik kanda kangale igasuguseid värvipilte ja trükkida väga täpselt ka 1-8 värviga logosid, Pantone värvikoodi kasutamine tagab kvaliteetse lõpptulemuse. Trükitava kujutise maksimaalne suurus on 38 x 45 cm.

Siiditrükki saab trükkida ka kõvapinnalistele silindrikujulistele esemetele nagu

Siiditrükk kõvapinnalistel reklaamtoodetel

Siiditrüki ringtrüki näidis Eesti Energia logoga kruusil või kohvitassil 

Nõuded kujundusfailidele

Logode kandmiseks toodetele siiditrükis palume esitada kujundusfailid vektorgraafikas (ingl. k. vector graphics). Sobivad faililaiendid on: .pdf, .cdr, .ai, .eps. Tekstid peavad olema kurvitud (muudetud vektorkujutiseks) ja värvid määratud Pantone (PMS) värvikaardi järgi. 

Kuid NB! piltide puhul sobivad ka rastergraafika failid: .tif, .psd, .jpg, .png. Fail peab olema CMYK värviruumis, 1:1 mõõdus ja resolutsiooniga 200-300 dpi.

 

Kuidas siiditrükki Logotrade´i kodulehel tellida?

Siiditrüki hinda tekstiiltootele on mugav arvutada meie veebilehel hinnakalkulaatoriga. Siiditrüki hinna sisse on juba arvestatud trükiraamid ja ettevalmistus, hindu on võimalik vaadata meie kodulehel koos käibemaksuga või ilma.

 

Valige sobiv tekstiiltoode või vihmavari ja sisestage soovitud kogus. Vajutage nuppu "Arvuta hind" ja lisage linnuke, klikkides kastile "Soovin tootele oma logo". Peale seda avaneb teil võimalus tootele lisada soovitud "Logo 1" või "Logo 2" (näiteks kui soovite T-särgile teha ühevärvi siiditrükki kahte erinevasse kohta, siis on teil võimalus automaatselt arvutada siiditrüki hind, valides esimesest Logo 1 tulbast "Siiditrükk" ja kõrval olevasse tulpa sisestada "1 värvi trükk" ning korrata sedasama tegevust tulbas Logo 2, ning kohe kuvatakse kogumaksumus ilma käibemaksuta).Lihtne lahendus T-särgi trükile. Sama saate teha ka vihmavarjudele logotrükki arvutades. 

Koos käibemaksuga hindasid on teil võimalik näha, kui üleval paremas nurgas klikite ikoonile "Kuvatud hinnad on ilma käibemaksuta", peale mida vahetab meie koduleht automaatselt toote- ja trükihinnad ning lisab hindadele käibemaksu. Üleval paremas nurgas on aga ikoon "Kuvatud hinnad on koos käibemaksuga". 

 

Reklaamrõivaid ja firmatekstiili on võimalik trükkida nii Eestis kui ka meie Euroopa partnerite trükikodades.

 

Väiksemate koguste puhul on Tallinnas siiditrükile heaks alternatiiviks digitrükk ehk digitaalne trükk tekstiilile või tikkimine.


Kõvapinnalistele reklaamtoodetele sobib alternatiiviks tampotrükk või graveering