LAI VALIK REKLAAMKINGITUSI

Kõik reklaamteenused ühest kohast - mugav, kiire ning professionaalseim teenindus

Tampotrükk

Tampotrüki tehnoloogia 

Viimati uuendatud 20.04.2021

Tampotrükk (ingl. k. pad printing) on kaasajal üks kõige levinumaid trükiliike reklaamkingituste valdkonnas, seda kasutatakse logode ja tekstide trükkimiseks väiksemõõdulistele ja kõvapinnalistele esemetele. Kujutis kantakse tootele silikoonist patjade ehk tampoonide abil, millest tuleneb ka nimetus tampotrükk. 

Võimalik on trükkida igasuguse kujuga toodetele, ka kumeratele ja nõgusatele pindadele. Sobivad materjalid on: plastmass, klaas, keraamika, puit, nahk, metall.

Trükitavast kujutisest tehakse värvilahutus, iga värvi kohta valimistatakse eraldi film ja trükiplaat. Film asetatakse emulsiooniga kaetud trükiplaadile ja valgustatakse UV-valguslaual. Valgustatud osa emulsioonist kinnitub, filmil oleva musta kujutise alla jääv osa aga ilmutatakse ja söövitatakse. 

Tampotrüki protsess meenutab templi löömist Värviga täidetud anum liigub üle trükiplaadi ja täidab plaadile söövitatud logo kujutise värviga. Tampoon imab trükiplaadilt värvi enda külge ja järgmise vajutusega kannab selle üle tootele. Toode kuivatatakse õhu käes või tunnelahjus. Tampotrükk on parim viis logode pealekandmiseks ebakorrapärase kujuga toodetele ja võimaldab äärmist täpsust pisidetailide puhul. On võimalik trükkida väga peeneid jooni ja kujutisi, mida näiteks siiditrükis teostada ei saa. Isegi kõige väiksem font on korrektne ja loetav.

Maksimaalse trükipinna mõõt sõltub trükitava eseme kujust ja materjalist. Kõva pinnaga esemetele puhul on see 80 x 80 mm. Näiteks pastapliiatsitele on võimalik trükkida logo või teksti tähekõrgusega 5–7 mm ja laiusega kuni 60 mm. Silindrikujuliste toodete puhul määrab trükipinna suuruse toote läbimõõt – reeglina on suurim võimalik trüki laius pool toote läbimõõdust. Tampotrüki hind sõltub trükivärvide arvust ja kogusest. Kordustellimusel küsime ainult seadistuse tasu, mis muudab toote hinna soodsamaks. Maksimaalne trükivärvide arv ühe logo või teksti kohta on 6 värvi. Tampotrükki ei ole otstarbekas teha väga väikestes kogustes ja paljude värvidega, sest iga värvi puhul tuleb valmistada eraldi klišee.

Millistele toodetele tampotrükk sobib?

Võtmehoidja koos Eesti Energia logo trükiga. Termostass - Termoskruus Omniva logo trükiga

Tampotrükk sobib väga erinevatele materjalidele, kuid eelkõige kasutatakse seda kõvapinnaliste toodete puhul, nagu näiteks:

1 värviga tampotrükk Qbik kuubikul  Eesti Energia logo tampotrükis  Olybet logo tampotrükiga akupangal

Nõuded kujundusfailidele

Logode kandmiseks toodetele tampotrükis palume saata logo või  kujundusfail vektorgraafikas (ingl. k. vector graphics).

Sobivad faililaiendid on: .pdf, .cdr, .ai, .eps.

Tekstid peaksid olema kurvitud (muudetud vektorkujutiseks) ja värvid määratud Pantone (PMS) värvikaardi järgi.

Kuidas tampotrükki Logotrade´i kodulehel tellida?

Tampotrüki hinda on mugav arvutada meie veebilehel hinnakalkulaatoriga. Hinna sisse on juba arvestatud trükiraamid, trükifilmid ja seadistus, hindu on võimalik vaadata meie kodulehel koos käibemaksuga või ilma. 

Valige sobiv toode ja sisestage soovitud kogus. Vajutage nuppu "Arvuta hind" ja lisage linnuke, klikkides kastile "Soovin tootele oma logo". Peale seda avaneb teil võimalus tootele lisada soovitud "Logo 1" või "Logo 2" (näiteks kui soovite pastapliiatsile teha 1 värvi trükki kahte erinevasse kohta, siis on teil võimalus automaatselt arvutada hind, valides esimesest Logo 1 tulbast "Tampotrükk" ja kõrvalolevasse tulpa sisestada "1 värvi trükk" ning korrata sedasama tegevust tulbas Logo 2, ning kohe kuvatakse kogumaksumus ilma käibemaksuta). 

Koos käibemaksuga hindasid on teil võimalik näha, kui üleval paremas nurgas klikite ikoonile "Kuvatud hinnad on ilma käibemaksuta", peale mida vahetab meie koduleht automaatselt toote- ja trükihinnad ning lisab hindadele käibemaksu. Üleval paremas nurgas on aga ikoon "Kuvatud hinnad on koos käibemaksuga". 

 

Vaata ka: graveerimine või siiditrükki