LAI VALIK REKLAAMKINGITUSI

Kõik reklaamteenused ühest kohast - mugav, kiire ning professionaalseim teenindus

Tikkimine

Tikkimise tehnoloogia

Viimati uuendatud 07.03.2021.

Tikkimine (ingl.k. embroidery) on kanga või tekstiiltoote dekoreerimine lõngade, niitide, paelte jmt abil kas käsitsi või tikkimismasinaga. Masintikand on niitidega tikandi eriliik – kujund valmib automaatrežiimiga tikkimismasinal iga tellimuse puhul eraldi seadistatud programmi järgi. Masintikkimisel kasutatakse erineva pikkusega sik-sakpistet. Kasutusel on kahte tüüpi masinaid: süstikuga ja mitmepealised, viimastel on mitu tikkimispead, mis töötavad korraga arvutiga juhitava tikkimisprogrammi järgi. Tikandiprogrammiga määratakse tikitava kujutise nõelapistete algoritm, niitide vahetus ja värvide järjekord. Logode pealekandmiseks kasutatakse peamiselt läikega viskoos- või elastseid polüesterniite. 

Tikandil on mitmeid eeliseid: see on eseme pinnal reljeefne ning vastupidav, tikand kestab tihti kauem kui aluskangas. Samuti ei kahjusta tikitud kujutist päikesevalgus. Tikandit saab kasutada väga erinevatele toodete ja materjalide puhul, tikitav koht peab vaid sobituma tikkimisraami alla. Vastasel juhul tuleb kujund trükkida eraldi embleemile, mis hiljem tootele õmmeldakse. Tikitud embleemid on laialt levinud riigiasutustes ja jõustruktuurides. 

Tikandi hind sõltub logo või firmasümboolika keerukusest – mida rohkem detaile, seda rohkem on pisteid. Tikandi puhul ei määra hinda värvide hulk, vaid pistete tihedus ja arv. Täistikitud taustaga logod on tunduvalt kallimad. Tikitav kujutis ei tohi olla liiga väike – alla 5 mm kõrgust teksti ei saa kvaliteetselt tikkida. Tikandi maksimaalne suurus sõltub konkreetsest tootest – kui suure tikandiraamiga on võimalik soovitud esemele logo tikkida. Maksimaalne suurim tikandiraam on 38 x 38 cm. Mütside ja nokamütside jaoks on eraldi tikkimisraamid, mistõttu on tikand ka mõnevõrra kallim. 

  • Tikkimine rõivastele rinna piirkonda: laius maksimaalselt 10 cm.
  • Tikand varrukale: laius maksimaalselt 8 cm.  
  • Tikkimine riietele selja piirkonda: laius maksimaalselt 25 cm. 
  • Embleemide tikkimisel on soovitatav laius maksimaalselt 8 x 8 cm.

Millistele toodetele on võimalik firmasümboolikat tikkida?

Tikkida saab peaaegu kõigile tekstiiltoodetele:

Müts tikitud embleemiga Tikkimine nokamütsile

Nõuded kujundusfailidele

Sobivad failid laienditega .cdr, .ai, .pdf, .eps, .psd, .jpg, .bmp, .tif. 

Kuidas tikandit Logotrade´i kodulehel tellida?

Tikandi hinda on mugav arvutada meie veebilehel hinnakalkulaatoriga. Hinna sisse on juba arvestatud ettevalmistus ja tikkimisprogrammi koostamine, hindu on võimalik vaadata meie kodulehel koos käibemaksuga või ilma. 

Valige sobiv toode ja sisestage soovitud kogus. Vajutage nuppu "Arvuta hind" ja lisage linnuke, klikkides kastile "Soovin tootele oma logo". Peale seda avaneb teil võimalus tootele lisada soovitud "Logo 1" või "Logo 2" (näiteks kui soovite polosärgile teha kolme värviga tikandid kahte erinevasse kohta, siis on teil võimalus automaatselt arvutada tikkimise hind, valides esimesest Logo 1 tulbast "Tikand" ja kõrvalolevasse tulpa sisestada "etteantud mõõt" ning korrata sedasama tegevust tulbas Logo 2, ning kohe kuvatakse kogumaksumus ilma käibemaksuta). 

Koos käibemaksuga hindasid on teil võimalik näha, kui üleval paremas nurgas klikite ikoonile "Kuvatud hinnad on ilma käibemaksuta", peale mida vahetab meie koduleht automaatselt toote- ja trükihinnad ning lisab hindadele käibemaksu. Üleval paremas nurgas on aga ikoon "Kuvatud hinnad on koos käibemaksuga". 


Vaata ka: siiditrükk