LAI VALIK REKLAAMKINGITUSI

Kõik reklaamteenused ühest kohast - mugav, kiire ning professionaalseim teenindus

UV trükk

UV-trüki tehnoloogia

Viimati uuendatud 02.03.2020.

UV trükk (ingl. k. UV printing) on uudne LED-tehnoloogial põhinev digitrüki meetod, mille puhul tindi kuivatamiseks kasutatakse ultraviolettkiirgust ehk UV valgusteid. UV printeritel asub trükipeade kõrval UV lamp, mis peale värvi piserdamist materjalile selle üle valgustab ning ära kivistab. Printimisprotsess on väga kiire, kuid kvaliteetne ja keskkonnasõbralik, kuna kasutatakse praktiliselt lõhnatuid akrüültinte. UV prinditud materjalid on kohe peale printimist kuivad ning lõpptulemus jääb terav, sest värvid ei jõua laiali valguda, kujutis on veekindel, kuumakindel ning väga kulumiskindel. 

UV printer kasutab kõige klassikalisemat CMYK-värvilahendust, kuid eripära on see, et trükitavale alale saab trükkida esimese kihina valge ning võimalik on katta trükitav ala osaliselt või täielikult lakiga, mis muudab kujutise reljeefsemaks.

UV trüki meetodil on võimalik trükkida peaaegu igale materjalile: klaasile, puidule, nahale, kunstnahale, keraamikale, tekstiilile kartongile, paberile, metallile, samuti PVC- ja PET-plastile, akrüülile, vahtplaadile, mistõttu kasutatakse seda trükistiili laialdaselt ka reklaamitööstuses.

Tasapinnaliste toodete puhul saame UV-trükkida kuni 200 x 250 mm ala, kuid toote kõrgus ei tohi ületada 100 mm. Nõgusate ja kumerate esemete puhul on maksimaalne trükiala 35 mm, sest piirangu seab toote kumerus.

Millistele toodetele UV trükk sobib?

UV trüki kasutusala on praktiliselt piiramatu, esitlustel on trükitud isegi veele. Firmasümboolika trükkimiseks sobivad hästi:

 Nõuded kujundusfailidele

Piltide resolutsioon peab olema vähemalt 300 dpi, kuid mida kõrgem, seda parem. 

Kuidas UV-trükki Logotrade´i kodulehel tellida?

UV-trüki hinda on mugav arvutada meie veebilehel hinnakalkulaatoriga. Hinna sisse on juba arvestatud seadistus, hindu on võimalik vaadata meie kodulehel koos käibemaksuga või ilma. Valige sobiv toode ja sisestage soovitud kogus. Vajutage nuppu "Arvuta hind" ja lisage linnuke klikkides kastile "Soovin tootele oma logo". Peale seda avaneb teil võimalus tootele lisada soovitud "Logo 1" või "Logo 2" (näiteks: soovite akupangale trükkida pilti kahte erinevasse kohta, siis on teil võimalus automaatselt arvutada hind, valides esimesest Logo 1 tulbast "UV trükk" ja kõrvalolevasse tulpa sisestada "mõõdud" ning korrata sedasama tegevust tulbas Logo 2, ning kohe kuvatakse kogumaksumus ilma käibemaksuta). 

Koos käibemaksuga hindasid on teil võimalik näha, kui üleval paremas nurgas klikite ikoonile "Kuvatud hinnad on ilma käibemaksuta", peale mida vahetab meie koduleht automaatselt toote- ja trükihinnad ning lisab hindadele käibemaksu. Üleval paremas nurgas on aga ikoon "Kuvatud hinnad on koos käibemaksuga". 

Firmakingitusi on võimalik trükkida nii Eestis kui ka meie Euroopa partnerite trükikodades. Eestis on võimalik trükkida kiiremini ja väikseimaid koguseid ka soodsamalt, lisaks on trükikvaliteet Eestis trükkides parem.   


Vaata ka: digitrükk ehk digitaalne trükk